Söz konusu böcek, kemirgen ve haşere ilaçlama olduğunda lağım faresi ilaçlama, en titiz, en steril ve en hijyenik şekilde yapılması gereken ilaçlama türlerinin başında gelir. Ciddi oranda pis, bakteri dolu ve mikrobik ortamlarda barınan lağım fareleri, insan sağlığına yüksek seviyede tehlike arz eden kemirgen türleridir. Ankara lağım faresi ilaçlama şirketleri arasında en güvenilir hizmeti veren ASB İlaçlama Haşere Kontrol Merkezi sayesinde lağım faresi ilaçlama süreçleri ile ilgili merak ettiğiniz her bilgiye ve ihtiyaç duyduğunuz her hizmete sahip olmanız mümkün.

Lağım Faresi Nedir, Özellikleri Nelerdir?
Lağım faresi, kemirgen familyası içerisinde en tehlikeli olanı olarak bilinir. Bu tehlikeyi arz etmesinin sebebi, her şeyden önce saldırgan olması ve ısırığının uyuşturma etkisine sahip olmasıdır. İnsanın iç organlarına ciddi hasar verebilme potansiyeline sahip olan lağım faresi vücudunda ve bünyesinde tarif edilemeyecek miktarda zararlı mikrop ve bakteri taşır.

Lağım faresi, diğer fare tüyleri ile kıyaslandığında içlerinden en vahşi ve en büyük olanıdır. Boyları 25 santimetreye kadar gelebilen lağım farelerinin kiloları ile yarım kiloyu bulabilmektedir. Bu kütle ve cüssedeki bir hayvanın 13 milimetreye kadar dar alanlardan geçebiliyor olması ve 16 metrelik yükseklikten atlayabiliyor olması da şaşırtıcı bir gerçektir.

Lağım faresi adından da anlaşılabileceği gibi çoğunlukla lağımlarda yaşar ve barınır. Bununla birlikte kömürlükler, bodrum katları ve otoparklar gibi loş ve kuytu alanlarda kendilerine yuva yapmayı tercih ederler. Bina içlerinde çoğunlukla bahsi geçen bu alanlarda barınan lağım fareleri, dışarıdayken en çok çöp yığınlarında yaşam kurarak yuva yaparlar. Doğaları gereği sürekli yiyecek avında olan bu kemirgenler, bu özelliklerinden dolayı açıkta yiyecek bulunan her türlü alana girebilme potansiyeline sahiplerdir. Lağım faresi ilaçlama yöntemleri tam olarak bu noktada devreye girerek önemini bir kez daha kanıtlamaktadır; zira bu tür zararlı ve tehlikeli yaratıkların çevremizde barınmasına izin vermiyor olmamız gerekir.